CZ 457 PREMIUM

Nový produkt

Model, ktorý nadchne všetkých milovníkov klasicky tvarovaných loveckých pušiek. Pažba s lícnicou a nosom z ozdobného materiálu sa vyrába z výberového orechového dreva. Tenkostenná 630 mm hrubá hlaveň má na ústí závit 1/2x20 a je osadená klapkovými mieridlami a muškou zvýraznenou svetlovodným vláknom.

Viac detailov

920,00 €s DPH

1 ks.
Na sklade

- +

Porovnať

 
Detaily

Pre novú radu CZ 457 je charakteristická po všetkých stránkach prepracovaná modulárna konštrukcia, ktorá v porovnaní s doterajšími modelmi ale aj konkurenciou ponúka výrazné zdokonalenie všetkých kľúčových parametrov, nech už ide o užívateľskú bezpečnosť, presnosť či životnosť.

Veľká časť nových malokalibroviek CZ sa svojím pojatím vo väčšej či menšej miere vracia k tomu, prečo vlastne táto kategória zbraní kedysi vznikla - a prečo sa stále teší tak veľkej popularite. Po malokalibrovkách často siahajú predovšetkým majitelia loveckých guľovníc, pokiaľ si chcú zatrénovať, pobaviť sa alebo zasvätiť do streleckého a loveckého umenia mladú generáciu. Design novej rodiny CZ 457 je v tomto ohľade veľmi vydarený. Správnym ťahom je taktiež čiastočné konštrukčné a súčiastkové zjednotenie s úspešnou radou guľovníc CZ 557, čo sa týka predovšetkým plne nastaviteľného spúšťového mechanizmu s vynikajúcimi vlastnosťami.

Ďalej je na mieste zdôrazniť zachovanie vydarených zásobníkov a ukotvenie hlavne systému CZ 455, čo existujúcim užívateľom týchto zbraní otvára možnosť jednoduchej a ekonomicky prijateľnej generačnej obmeny.

Prednosti malokalibroviek CZ 457 možno rozdeliť do troch hlavných oblastí:

Bezpečnosť predovšetkým

S rešpektom k dnes prevládajúcemu spôsobu ovládania dlhých palných zbraní u rady CZ 457 nastupuje tzv. pozitívna poistka v podobe páčky na pravom boku lôžka. Odisťuje sa smerom dopredu a pripravenosť zbrane k výstrelu potom indikuje červená bodka viditeľná na boku lôžka.

Novinkou u malokalibroviek CZ  je výstražník, ktorý hmatovo aj vizuálne upozorňuje na stav bicieho mechanizmu: pri napnutom úderníku vystupuje zo zadnej časti jeho matice na červeno zafarbená tyčinka.

Prínosom pre bezpečnosť manipulácie je samostatný ovládač vytiahnutia záveru na ľavom boku lôžka. Pri základnej demontáži pre bežnú údržbu teda odpadá nutnosť siahnuť na spúšť.

A nakoniec opäť v súlade s aktuálnymi preferenciami väčšiny strelcov zbrane rady CZ 457 umožňujú otvorenie a vytiahnutie záveru pri zaistenej poistke.

Zvýšenie presnosti

Malokalibrovky CZ sú všeobecne veľmi presné zbrane, ovšem pravdou je, že konštrukčné dedičstvo modelu CZ 452 ZKM obmedzovalo možnosti úpravy parametrov spúšťového mechanizmu. Česká zbrojovka toto obmedzenie úspešne vyriešila u niekoľkých variant modelu CZ 455 a na základe takto získaných skúseností u svojej novej rodiny CZ 457 prichádza s novým spúšťovým mechanizmom, u ktorého môže užívateľ nastaviť odpor vo veľmi sympatickom rozmedzí 8 az 15 N a dĺžku chodu v rozsahu 0,5 až 7 mm.

Dôležitou položkou, ktorá môže ovplyvniť presnosť, je hmotnosť úderníka. Tá je u malokalibroviek CZ 457 v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi znížená až o viac ako 60 %. Vyplýva z toho jeho rýchlejší pohyb a súčasne nižšie otrasy zbrane pri spustení.

K veľkému zdokonaleniu u všetkých dlhých zbraní CZ došlo v posledných rokoch u ich pažieb. Pre radu CZ 457 Česká zbrojovka vyvinula nový typ beddingu, vďaka ktorému sa podarilo dosiahnuť konštantné dotiahnutie systému šrubami v pažbe. Zapracovalo sa aj na ergonómii. Pušky CZ 457 preto vynikajú veľmi pohodlným a spoľahlivým úchopom.

Zlepšenie užívateľských vlastností

Česká zbrojovka urobila v posledných rokoch veľký krok dopredu v zdokonaľovaní svojich technológii vrátane postupov používaných pre ochranu povrchov kovových dielov. Jej nové výrobky - vrátane rady CZ 457 - sa tak momentálne môžu pochváliť jednou z najodolnejších antikoróznych povrchových úprav na trhu.

Užívatelia iste ocenia aj zlepšený chod záveru, ktorý sa podarilo dosiahnuť rekonštrukciou lôžka a tela záveru. Prínosom je taktiež výrazne skrátený uhol otáčania kľuky záveru (o 30 stupňov v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi CZ), vďaka ktorému je možné zbraň pohodlne ovládať aj s osadeným puškohľadom.

Kvalitnejšie prepracovaných je aj veľa malých dielov, ako lúčik, rám zásobníka, uzávierka, nové rozhranie pre Weaver lištu atd.

Zachované zostali dôležité benefity predchádzajúcej generácie malokalibroviek CZ: modulárny systém umožňujúci rýchlu výmenu hlavní a prekalibrovanie, pričom hlavne a zásobníky sú kompatibilné s radou CZ 455.

Parametre:

Kaliber (stúpanie drážok) .17 HMR (9"), .22 LR (16"), .22 WMR (16")
Pažba orechová
Podávanie zariadenie zásobník
Kapacita zásobníka 5
Mieridlá klapkové mieridlá
Spúšť nastaviteľná
Hlaveň kovaná
Závit 1/2x20 UNF
Lícnica áno
LOP 360
Celková dĺžka (mm) 1084
Dĺžka hlavne (mm) 630
Hmotnosť (kg) 2,9

Napíšte Váš názor

CZ 457 PREMIUM

Model, ktorý nadchne všetkých milovníkov klasicky tvarovaných loveckých pušiek. Pažba s lícnicou a nosom z ozdobného materiálu sa vyrába z výberového orechového dreva. Tenkostenná 630 mm hrubá hlaveň má na ústí závit 1/2x20 a je osadená klapkovými mieridlami a muškou zvýraznenou svetlovodným vláknom.

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Príslušenstvo

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (14)

QR kód

Naposledy navštívené

Menu

Porovnať 0