Yukon Jaeger 3-12x56

Nový produkt

Puškohľad Yukon Jaeger 3-12x56. 

Viac detailov

489,00 €s DPH

  • T01i
  • X01i
  • M01i
  • X02i
Dostupný zvyčajne za 2 až 4 dni

- +

Značka: Yukon

Porovnať

 
Detaily

Konštrukcia puškohľadu série Jaeger vychádza z dlhoročných skúseností pri návrhu poľovníckych optík so zameraním na čo najväčšiu svetelnú priepustnosť, vysokú spoľahlivosť a presnosť puškohľadu. Silnou stránkou puškohľadu Jaeger, ktorú jeho užívateľ spozná na prvý pohľad, je krištáľovo čistý a svojou svetelnosťou oslňujúci obraz, vykreslený do najmenších detailov aj v okrajoch zorného poľa. Špeciálne navrhnutá konštrukcia optickej časti puškohľadu priniesla taktiež odstránenie tzv. "tunelového efektu", čiernych okrajov pri pohľade cez puškohľad. Ďalšou prednosťou, ktorá výhodne odlišuje puškohľad Jaeger od konkurenčných výrobkov, je jeho mechanická odolnosť a spoľahlivosť celej konštrukcie, ktorá je potvrdená desaťročnou zárukou výrobcu. Naviac, vzhľadom na moderné trendy poľovania s využitím jediného puškohľadu, výrobca upravil a zosilnil jeho tubus pre použitie s objektívovými digitálnymi alebo termovíznymi predsádkami.

 

 

Podrobný popis
Vodeodolný
Puškohľad Jaeger sa môže používať pri zrážkach akejkoľvek intenzity a vydrží aj ponorenie priamo do vody. Spĺňa triedu vodeodolnosti IPX7 podľa IEC 60529.
Plnený dusíkom
Puškohľad je plnený suchým dusíkom, ktorý bráni vzniku a usadeniu zrážok vody vnútri puškohľadu pri náhlej zmene okolitej teploty.
Zosílený tubus
Puškohľad Jaeger má jednodielny tubus, ktorý je naviac spevnený s ohľadom na jeho možné použitie s digitálnou alebo termovíznou objektivovou predsádkou.
Vysoká odolnosť proti nárazu

Mechanika puškohľadu je navrhnutá tak, aby spĺnila požiadavku vysokej odolnosti na spätný ráz.

Široké zorné pole
Puškohľad má široké zorné pole bez skreslenia a iných optických vád v obraze. Umožňuje tak rýchle a spoľahlivé zameranie cieľa. Okulár je skonštruovaný tak, že odstraňuje tzv. "tunelový efekt" pri pohľade cez puškohľad, ktorý je príjemnejší a prirodzenejší.
Vynulovanie rektifikačných točítok
Konštrukcia rektifikácie (vertikálneho a horizontálneho posuvu zámerného kríža) umožňuje po nastrelení puškohľadu ich jednoduché a rýchle vynulovanie.
Osvetlená zámerná osnova
Zámerná osnova so svetelným bodom je umiestnený v druhej (zadnej) ohniskovej rovine a tak nedochádza k zmene velikosti kríža pri zmene zväčšenia. Kríž má v strede svetelný bod s reguláciou jasu, pričom prepínač svetelného bodu má medzipolohy so stavom „vypnuté" - na rýchle zapnutie a vypnutie.

Technické parametre:

 

Zväčšenie (x) 3...12
Priemer objektívu (mm) 56
Zorné pole (°) 6,9 ... 1,7
Očný reliéf (mm) 90
Priemer výstupnej pupily (mm) 16 ... 5
Dioptrická korekcia (dpt) ±2.5
Typ zámernej osnovy Т01i/ X01i/ X02i/ M01
Krok rektifikácie výška/strana (mm/100m) 7,25
Maximálna výšková/stranová korekcia (mm/100m) / počet klikov 2030 / 280
Priemer tubusu (mm) 30
Maximálna energia E0 (J) 7000
Napájanie (V) 3
Typ batérie CR 2354
Prevádzková teplota (°C) -30 ... +60
Plnenie dusíkom áno
Vodeodolnosť áno
Dĺžka (mm) 357
Hmotnosť (kg) 0,68

 

ZÁMERNÉ OSNOVY
T01i M01

X01i X02i

♦ pri objednávke uveďte typ zámernej osnovy

Napíšte Váš názor

Yukon Jaeger 3-12x56

Puškohľad Yukon Jaeger 3-12x56. 

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (3)

QR kód

Naposledy navštívené

Menu

Porovnať 0