Pulsar Core FXQ50 BW

4501

Nový produkt

Nočný lov s Core v kombinácii s denným puškohľadom má veľa predností. Niektoré parametre a vlastnsoti dennej optiky sú lepšie ako u klasických nočných alebo termovíznych puškohľadoch a v kombinácii s Core tak zostanú zachované, napr.: veľký výstupný reliéf, zámerná osnova (vrátane červeného bodu), variabilný rozsah zväčšenia).

Viac detailov

3 372,00 €s DPH

O dostupnosti sa informujte telefonicky alebo e-mailom.

- +

Značka: Pulsar

Porovnať

 
Detaily

Zachovanie bodu nastrelenia.  Presná optika, originálna montáž a software zaistia zachovanie bodu nastrelenia pri použití Core s denným zameriavačom. Po nasadení Core, strelec nemusí robiť žiadnu korekciu polohy zámernej osnovy denného puškohľadu.

Alternatíva puškohľadu.  Predsádka môže byť lepšou alternatívou ako použitie ďalšieho puškohľadu, kedy je nutné zaistiť výrobu precízne spracovanej, rýchloupínacej montáže tak, aby nedochádzalo k posuvu bodu nastrelenia puškohľadu. Použitie predsádky umožňuje použitie optiky na ktorú je strelec zvyknutý. Predsádka môže byť použitá na pozorovanie z ruky a nasadená na puškohľad až v prípade, kedy to je nutné.

Kompatibilita.  Core je kompatibilný s väčšinou denných puškohľadov s priemerom objektívu 42mm, 50mm a 56mm. Predsádka sa na puškohľad upevňuje pomocou adaptéra s bajonetovým zámkom. Proces nasadenia je rýchly, jednoduchý a trvá niekoľko sekúnd.

AMOLED displej. Na zobrazenie obrazu Core BW používa mrazuvzdorný AMOLED displej, zobrazujúci s veľkým kontrastom a lepšou presnosťou zobrazenia vďaka hlbokej čiernej farbe. Obraz termovízie Core BW je čierno - biely.

Užívateľské rozhranie. Aktuálne informácie o stave zariadenia sú zobrazené vo forme modrých ikon a čísel na stavovom riadku v spodnej časti obrazovky, ktorý nezasahuje do pozorovaného obrazu. Pri prepínaní medzi rôznymi funkciami (digitálny zoom, inverzná farba, nastavenie jasu / kontrastu) sa zobrazí príslušná veľká ikonka v pravom rohu hornej časti obrazovky.

Režimy pozorovania. Core ponúka tri režimy pozorovania, ktoré upravujú nastavenia parametrov zameriavača tak, aby zaistili najlepší možný obraz pre špecifické podmienky pozorovania: "Hory" (lepší kontrast), "Les" (nízky kontrast) a "Rozpoznanie" (lepšie vykreslenie detailov teplých objektov).

Kalibrácia. Kalibrácia vykonáva vyrovnanie teploty pozadia v senzore a je nevyhnutná pre činnosť každej termovízie. Core ponúka tri kalibračné režimy: manuálny režim (M), poloautomatický režim (H) a automatický (A). V manuálnom režime užívateľ musí sám zavrieť krytku objektívu a stlačením tlačítka spustiť kalibráciu. Kalibrácia je absolútne bezhlučná. V poloautomatickom a automatickom režime bude senzor prikrytý vnútornou clonou a spustenie kalibrácie vykoná užívateľ sám na základe vyhodnotenia kvality obrazu alebo plne automaticky to urobí software prístroja bez zásahu užívateľa.

Široký teplotný rozsah (-25...+50°C). Použitie displeja 640x480px s technológiou OLED prinieslo schopnosť pracovať v normálnom režime pri teplotách pod bodom mrazu a poskytlo prístroju ostrý obraz pri pozorovaní dynamických objektov.

Bezdrôtové diaľkové ovládanie. Diaľkové ovládanie umožňuje ovládanie základných funkcií zameriavača bez toho, aby sa užívateľ dotkol štandardných ovládacích prvkov.

Externé napájanie. Core FXQ obsahuje univerzálny napájací adaptér. Prevádzková doba môže byť výrazne predĺžená použitím vysokokapacitných externých zdrojov, ktoré je možné pripojiť pomcou mikro-USB portu a DC 2.1x5x5mm.

Vodotesnosť. S ochranným stupňom proti vniknutiu vody IPX7 (IEC 60529 standard) Core odoláva zrážkam akejkoľvek intenzity a dokonca aj krátkodobému ponoreniu pod vodou.

Vysoká odolnosť na spätný ráz. Originálna konštrukcia ochrany mikrobolometra pred nárazom a vibráciou umožňuje bezproblémové použitie Core na zbraniach veľkých kalibrov vrátane .375, brokových zbraniach alebo vzduchovkách.

Technické parametre:

ELEKTRONICKÉ SÚČIASTKY
Typ detektora nechladený mikrobolometer
Obnovovacia frekvencia (Hz) 50
Veľkosť otvorov v mriežke mikrobolometra (µm)
17
Rozlíšenie detektora (pix.) 384x288
Spektrálna citlivosť (µm) 7,5 / 13,5
Typ displeja AMOLED
Rozlíšenie displeja (pix.) 640x480
OPTICKÉ VLASTNOSTI
Zväčšenie (x) 4,1
Digitálny zoom (x) 2
Priemer objektívu (mm) 42
Ohnisko objektívu (mm) F50/1,2
Zorné pole H/V (m/100m) 9,7 x 7,3
Priemer výstupnej pupily (mm) 5
Očný reliéf (mm) 16
Dioptrická korekcia (dpt) -5...+5
Najmenšia zaostriteľná vzdialenosť (m) 5
VZDIALENOSŤ ROZPOZNANIA (m)
Vzdialenosť rozpoznania (m) objekt (1,7x0,5m) 1800
ZDROJ
Napájanie (V) 5 ÷ 7,2
Typ batérií 2 x CR123A
Prevádzková doba (h) 4
Externé napájanie (V) 5 mikro-USB
POUŽITIE NA ZBRANI
Maximálna energia E0 (J) 6000
FYZIKÁLNE A PREVÁDZKOVÉ CHARAKTERISTIKY
Diaľkové ovládanie áno
Prevádzková teplota (°C) -25 .... +50
Vodeodolnosť (IEC 60529) IPX7
Rozmery (mm) 190х65х60
Hmotnosť bez batérií (kg) 0,40

Napíšte Váš názor

Pulsar Core FXQ50 BW

Nočný lov s Core v kombinácii s denným puškohľadom má veľa predností. Niektoré parametre a vlastnsoti dennej optiky sú lepšie ako u klasických nočných alebo termovíznych puškohľadoch a v kombinácii s Core tak zostanú zachované, napr.: veľký výstupný reliéf, zámerná osnova (vrátane červeného bodu), variabilný rozsah zväčšenia).

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Príslušenstvo

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (7)

QR kód

Naposledy navštívené

Menu

Porovnať 0