Dedal-552 Gen.2+ DEP Supergen ONYX

660

Nový produkt

Dedal-552 Gen.2+ DEP Supergen ONYX.  "ONYX" EOM je jedným z vrcholov produkcie spoločnosti DEP-Photonis.

Viac detailov

7 740,00 €s DPH

O dostupnosti sa informujte telefonicky alebo e-mailom

- +

Značka: Dedal

Porovnať

 
Detaily

"ONYX" EOM je jedným z vrcholov produkcie spoločnosti DEP-Photonis. Výberový kus s vynikajúcimi hodnotami FOM je vybavených tienidlom potiahnutým bielym fosforom. Výsledkom je neobyčajne kontrastný, kvalitný a čistý obraz. Najväčším prínosom je čiernobiely obraz, ktorý je pre ľudské oko ďaleko prijatelnejší ako obvyklé zelenočierne zobrazenie a lepšie vnímanie hĺbky pozorovaného priestoru. Onyx je vhodný pre dlhotrvajúce operácie ako aj pre ľudí, ktorým obvyklý zelený fosfor spôsobuje rýchlu únavu, vyčerpanosť a bolesti hlavy.

 

EOM Supergen ONYX patrí k najlepším meničom 2+ generácie na svete. Je vyrábaný v dvoch výkonovo odlišných verziách, líšiacich sa predovšetkým hodnotami rozlíšenia. Sú označované ako Type 1 s rozlíšením minimálne 45 lp/mm (typicky 51 lp/mm) a Type 2 s rozlíšením minimálne 51 lp/mm (typicky 54 lp/mm). Obe verzie bývajú často v silových zložkách – predovšetkým polícia, menej armáda, štátne ozbrojené zbory. Podobne ako ostatné DEP produkty presviedčajú Type 1 i Type 2 vynikajúcimi hodnotami FOM, ale aj dlhou životnosťou – až 7 500+ hodín, pričom po 7 500 pracovných hodinách pracuje prakticky bez zmeny pôvodných parametrov s hodnotou SNR prinajhoršom 9. Supergen ONYX je plnohodnotným DEP meničom a patrí medzi medzi najžiadanejšie výrobky spoločnosti DEP-Photonis, od čoho sa odvíjajú aj dlhé čakacie lehoty pri objednaní. Tento koncern, ktorý vznikol zlúčením 2 popredných výrobcov na európskom kontinente, holandského DEPu a francúzskeho Photonis-u, patrí k výrobcom tých najlepších EOM na svete. Supergen ONYX sa vyznačuje vysokými hodnotami rozlíšenia u Type 1 minimálne 45 lp/mm (typicky 51 lp/mm) a u Type 2 minimálne 51 lp/mm (typicky 54 lp/mm), pomerom signálu a šumu - S/N ratio – minimálne 18, typicky 21, vysokými hodnotami násobenia zbytkového svetla – minimálne 30 000 násobnou a kvalitou obrazu, ako aj skvelou citlivosťou fotokatódy od 500 µA/lum. Životnosť meniča dosahuje spomínaných 7 500+ hodín. Prístroj bude spoľahlivo slúžiť po mnoho rokov i za tých najťažších podmienok. Prístroj má dosah mnoho sto metrov a je uspôsobený k použitiu bez prisvecovania IR iluminátorom. K limitom prístroja sa pravdepodobne bežný užívateľ ani len nepriblíži. Vynikajúce hodnoty Supergenu ONYX sa v praxi prejavujú veľkým dosahom, kvalitným zobrazením pri minimálnej úrovni zostatkového svetla okolia, čistým obrazom s nízkou úrovňou zrnenia. K prednostiam Supergenu radíme aj odolnosť voči mechanickým rázom do hodnoty +/- 500 g po dobu 2 ms s odchýlkou +/- 0,2 ms a aj malú hodnotu HALO efektu. Prístroj poskytuje kľudný obraz bez zjavných defektov. EOM Supergen bol vybraný po niekoľkomesačnom testovaní rozličných meničov, pričom nejlepšie napĺňal predstavy zákazníkov hľadajúcich vysokovýkonný EOM 2+ generácie v prijateľnej cene, ktorý v ničom nezaostáva za vysokovýkonnými EOM iných výrobcov a svojimi výkonmi sa už približuje výkonom treťogeneračných EOM.

 

Nočné videnie Dedal D-552 je jedným z produktov spoločnosti Dedal a pravdepodobne predzvesť novej modelovej línie Dedalu. Dedal 552 je členom čoraz väčšej skupiny prístrojov nočného videnia označovaných ako deň/noc systémy. Tieto zariadenia umožňujú rýchlu zmenu bežnej dennej optiky na zariadenie nočného videnia. Do svojej prevádzkovej polohy sa montuje na prednú časť dennej optiky. Pevnú a presnú montáž zabezpečuje kruhový adaptér umožňujúci montáž na prednú časť optiky. Celý proces montáže či demontáže je veľmi jednoduchý, krátko trvajúci a veľmi pevný, pričom výsledkom je zmena dennej optiky na nočné videnie a naopak. Najoptimálnejšie hodnoty zväčšenia dennej optiky pre Dedal D-541 sú 3x - 10x, maximálny rozsah je 1x-15x. Hlavnými výhodami sú používanie optiky a zámerného obrazca, na ktoré je užívateľ navyknutý a zároveň odpadá nutnosť opätovného nastreľovania dennej a nočnej optiky, či používanie drahých montážnych riešení a opakované snímanie a nasadzovanie optík, ktoré v sebe vždy nesú riziko posunu nástrelu. Toto riešenie zároveň zabraňuje svetelným stratám a degradácii výkonu EOM vznikajúcim pri nasadení adaptéra na zadnú časť dennej optiky. Nočné videnie D-552 disponuje pre Dedaly typickou kvalitnou optikou s viacvrstvovými poťahmi šošoviek antireflexnými vrstvami, optimalizujúcimi transmisiu svetla ako aj redukujúcimi nežiaduce svetelné reflexy a odlesky. Samotný prístroj má nízku hmotnosť 0,65 kg, pomerne široké zorné pole 8,8° a je veľmi robustný. Batéria CR 123 má dlhú výdrž (až 60 hodín). Prístroj je vybavený štandardným 75 mW IR iluminátorom, ktorého výkon je nastaviteľný v troch hladinách 25 mW/50 mW/75 mW. Predná časť – teda šošovka objektívu má priemer 78 mm a jej F hodnota je slušných 1,5. Zadná časť nasadajúca na objektív dennej optiky má priemer 40 mm. Elektrooptické meniče 2+ i 3. generácie poskytujú jasný, čistý obraz i za podmienok blízkych absolútnej tme. Prístroj má široký interval prevádzkových teplôt od -40 °C po +50 °C, je veľmi robustný s vynikajúcou odolnosťou voči mechanickým i spätným rázom. Disponuje kvalitnou a opticky bezchybnou povrchovou úpravou. Prístroj umožňuje ostrenie od 10 metrov do teroreticky nekonečna.


 

 

TECHNICKÉ ÚDAJE:

 

Model Dedal-552 Gen. 2+ DEP Supergen ONYX
Šošovkový systém 78mmF/1.5,T/1.6
Zväčšenie 1x
Zorné pole (stupne) 8,8
Prípustné zväčšenie dennej optiky 1x - 24x
Optimálne zväčšenie dennej optiky 3x - 16x
Rozmery (mm) 215x66x88
Hmotnosť (kg) 0,65
Napájanie 3V (CR123A)
Životnosť batérie v pasívnom režime min. 60 h
Elektrooptický menič
EOM Gen. 2+ DEP Supergen ONYX
S/N ratio min. 18
Senzitivita fotokatódy min. 500 µA/lum
Životnosť min. 7500 hod.
Rozlíšenie min. 45 lp/mm Type 1, min. 51 lp/mm Type 2
Zosilnenie zostatkového svetla min. 30 000x

Napíšte Váš názor

Dedal-552 Gen.2+ DEP Supergen ONYX

Dedal-552 Gen.2+ DEP Supergen ONYX.  "ONYX" EOM je jedným z vrcholov produkcie spoločnosti DEP-Photonis.

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (7)

QR kód

Menu

Porovnať 0