Dedal-542 Gen.2+ DEP Supergen

651

Nový produkt

Dedal-542 Gen.2+ DEP Supergen. 

Viac detailov

6 840,00 €s DPH

O dostupnosti sa informujte telefonicky alebo e-mailom

- +

Značka: Dedal

Porovnať

 
Detaily

EOM je vybavený funkciami chrániacimi ho pred ožiarením z bodových svetelných zdrojov, ktoré by mohli spôsobiť jeho poškodenie (Automatic Brightness Control a Bright Source (Light) Protection). Použitý menič v tomto prístroji je špičkou medzi EOM 2+ generácie s multialkalickou vrstvou v prijateľnej cene. EOM Supergen patrí k najlepším meničom 2.+ generácie na svete. Je vyrábaný v dvoch výkonovo odlišných verziách, líšiacich sa predovšetkým hodnotami rozlíšenia. Sú označované ako Type 1 s rozlíšením minimálne 45 lp/mm (typicky 51 lp/mm) a Type 2 s rozlíšením minimálne 51 lp/mm (typicky 54 lp/mm). Obe verzie bývajú často v silových zložkách – predovšetkým polícia, menej armáda, štátne ozbrojené zbory. Podobne ako ostatné DEP produkty presviedčajú Type 1 i Type 2 vynikajúcimi hodnotami FOM, ale aj dlhou životnosťou – až 7 500+ hodín, pričom po 7 500 pracovných hodinách pracuje prakticky bez zmeny pôvodných parametrov s hodnotou SNR prinajhoršom 9. Supergen je plnohodnotným DEP meničom a patrí medzi medzi najžiadanejšie výrobky spoločnosti DEP-Photonis, od čoho sa odvíjajú aj dlhé čakacie lehoty pri objednaní. Tento koncern, ktorý vznikol zlúčením 2 popredných výrobcov na európskom kontinente, holandského DEPu a francúzskeho Photonis-u, patrí k výrobcom tých najlepších EOM na svete. Supergen sa vyznačuje vysokými hodnotami rozlíšenia u Type 1 minimálne 45 lp/mm (typicky 51 lp/mm) a u Type 2 minimálne 51 lp/mm (typicky 54 lp/mm), pomerom signálu a šumu - S/N ratio – minimálne 18, typicky 21, vysokými hodnotami násobenia zbytkového svetla – minimálne 30 000 násobnou a kvalitou obrazu, ako aj skvelou citlivosťou fotokatódy od 500 µA/lum. Životnosť meniča dosahuje spomínaných 7 500+ hodín. Prístroj bude spoľahlivo slúžiť po mnoho rokov i za tých najťažších podmienok. Prístroj má dosah mnoho sto metrov a je uspôsobený k použitiu bez prisvecovania IR iluminátorom. K limitom prístroja sa pravdepodobne bežný užívateľ ani len nepriblíži. Vynikajúce hodnoty Supergenu sa v praxi prejavujú veľkým dosahom, kvalitným zobrazením pri minimálnej úrovni zostatkového svetla okolia, čistým obrazom s nízkou úrovňou zrnenia. K prednostiam Supergenu radíme aj odolnosť voči mechanickým rázom do hodnoty +/- 500 g po dobu 2 ms s odchýlkou +/- 0,2 ms a aj malú hodnotu HALO efektu. Prístroj poskytuje kľudný obraz bez zjavných defektov. EOM Supergen bol vybraný po niekoľkomesačnom testovaní rozličných meničov, pričom nejlepšie napĺňal predstavy zákazníkov hľadajúcich vysokovýkonný EOM 2+ generácie v prijateľnej cene, ktorý v ničom nezaostáva za vysokovýkonnými EOM iných výrobcov a svojimi výkonmi sa už približuje výkonom treťogeneračných EOM.

 

Nočné videnie Dedal D-542 je, podobne ako ATN PS-22/40, unikátne zariadenie umožňujúce rýchlu zmenu bežnej dennej optiky na zariadenie nočného videnia. Do svojej prevádzkovej polohy sa montuje na prednú časť dennej optiky. Pevnú a presnú montáž zabezpečuje kruhový adaptér umožňujúci montáž na prednú časť optiky. Celý proces montáže či demontáže je veľmi jednoduchý, krátko trvajúci a veľmi pevný, pričom výsledkom je zmena dennej optiky na nočné videnie a naopak. Je možné objednať si aj špeciálny adaptér s bajonetovým uzáverom, ktorý umožňuje montáž v dobe kratšej ako 3 sekundy a demontáž do 1 sekundy. Najoptimálnejšie hodnoty zväčšenia dennej optiky preD-542 sú 3x - 5x, maximálny rozsah je 1x-7x. Hlavnými výhodami sú používanie optiky a zámerného obrazca , na ktoré je užívateľ navyknutý a zároveň odpadá nutnosť opätovného nastreľovania dennej a nočnej optiky, či používanie drahých montážnych riešení a opakované snímanie a nasadzovanie optík, ktoré v sebe vždy nesú riziko posunu nástrelu. Toto riešenie zároveň zabraňuje svetelným stratám a degradácii výkonu EOM vznikajúcim pri nasadení adaptéra na zadnú časť dennej optiky.

 

Nočné videnie D-542 disponuje pre Dedaly typickou kvalitnou optikou s viacvrstvovými poťahmi šošoviek antireflexnými vrstvami, optimalizujúcimi transmisiu svetla ako aj redukujúcimi nežiaduce svetelné reflexy a odlesky. Samotný prístroj má nízku hmotnosť 0,59 kg, pomerne široké zorné pole 8,8° a je veľmi robustný. Batéria CR 123 má dlhú výdrž (až 60 hodín). Prístroj je vybavený štandardným 75 mW IR iluminátorom, ktorého výkon je nastaviteľný v troch hladinách 25 mW/50 mW/75 mW.

 

Predná časť – teda šošovka objektívu má priemer 78 mm a jej F hodnota je slušných 1,5. Zadná časť nasadajúca na objektív dennej optiky má priemer 40 mm. Elektrooptické meniče 2+ generácie poskytujú jasný, čistý obraz i za podmienok blízkych absolútnej tme.

 

 

TECHNICKÉ ÚDAJE:

 

Model Dedal-542 Gen. 2+ DEP Supergen
Šošovkový systém 78mmF/1.5,T/1.6
Zväčšenie 1x
Zorné pole (stupne) 8,8
Prípustné zväčšenie dennej optiky 1x - 20x
Optimálne zväčšenie dennej optiky 3x - 5x
Rozmery (mm) 188x68x71
Hmotnosť (kg) 0,59
Napájanie 3V (CR123A)
Životnosť batérie v pasívnom režime min. 60 h
Elektrooptický menič
EOM Gen. 2+ DEP Supergen
S/N ratio min. 18
Senzitivita fotokatódy min. 500 µA/lum
Životnosť min. 7 500+ hod.
Rozlíšenie min.45- Type1, min. 51-Type 2
Zosilnenie zostatkového svetla min. 30 000x

 

 

Napíšte Váš názor

Dedal-542 Gen.2+ DEP Supergen

Dedal-542 Gen.2+ DEP Supergen. 

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (8)

QR kód

Naposledy navštívené

Menu

Porovnať 0