Dedal-542 Gen.2+ DEP DST

649

Nový produkt

Dedal-542 Gen.2+ DEP DST.  

Viac detailov

5 232,00 €s DPH

O dostupnosti sa informujte telefonicky alebo e-mailom

- +

Značka: Dedal

Porovnať

 
Detaily

Upozornenie: Toto nie je v žiadnom prípade prístroj vybavený elektrooptickým meničom (EOM) DEP 0 ani DEP HP. DEP DST je vysoko nadpriemerne kvalitný EOM so zárukou a násobkom parametrov definovaných pri DEP 0 a často aj DEP HP.

 

Použitý menič v tomto prístroji patrí medzi špičkové EOM 2+ generácie s multialkalickou vrstvou. Použitý menič od spoločnosti DEP Photonis vyrábajúcej jedny z najlepších meničov na svete sa svojim výkonom výkonom približuje 3-tej generácii v prijateľnej cene. EOM DST bol vybraný po niekoľkomesačnom testovaní rozličných meničov, pričom najlepšie napĺňal predstavy zákazníkov hľadajúcich vysokovýkonný EOM, ktorý by mal čo najbližšie k výkonom treťogeneračných prístrojov za výhodnú cenu. DST sa vyznačuje hodnotnými parametrami: vysokými hodnotami rozlíšenia - typ. 65-69 lp/mm, S/N ratio typ. 22-26, citlivosťou fotokatódy typicky 675-736 µA/lum a fantastickou kvalitou obrazu (najväčším rozdielom oproti 3. Generácii produkujúcej nažltlý obraz je výsledný obraz zelenší). Zosilnenie zostatkového svetla sa pohybuje v intervale od 9850x po 11 070x. Životnosť meniča dosahuje 4000-6000+ hodín. Zvyčajne sa jedná o meniče, ktoré pri testovaní nevyhoveli v 1 alebo viacerých parametroch prísnej mil-spec XD4 norme. EOM je vybavený funkciami chrániacimi ho pred ožiarením z bodových svetelných zdrojov, ktoré by mohli spôsobiť jeho poškodenie (Automatic Brightness Control a Bright Light Protection).Prístroj poskytuje kľudný obraz bez zjavných defektov. Vynikajúce hodnoty DST sa v praxi prejavujú veľkým dosahom, kvalitným zobrazením pri minimálnej úrovni zostatkového svetla okolia, čistým obrazom s nízkou úrovňou zrnenia. K prednostiam DST radíme aj malú hodnotu HALO efektu. Tento koncern, ktorý vznikol zlúčením 2 popredných výrobcov na európskom kontinente, holandského DEPu a francúzskeho Photonis-u, patrí k výrobcom tých najlepších EOM na svete. Prístroj bude spoľahlivo slúžiť po mnoho rokov i za tých najťažších podmienok. Prístroj má dosah mnoho sto metrov a je uspôsobený k použitiu bez prisvecovania IR iluminátorom. K limitom prístroja sa pravdepodobne bežný užívateľ ani len nepriblíži.

 

Nočné videnie Dedal D-542 je, podobne ako ATN PS-22, unikátne zariadenie umožňujúce rýchlu zmenu bežnej dennej optiky na zariadenie nočného videnia. Do svojej prevádzkovej polohy sa montuje na prednú časť dennej optiky. Pevnú a presnú montáž zabezpečuje kruhový adaptér umožňujúci montáž na prednú časť optiky. Celý proces montáže či demontáže je veľmi jednoduchý, krátko trvajúci a veľmi pevný, pričom výsledkom je zmena dennej optiky na nočné videnie a naopak. Je možné objednať si aj špeciálny adaptér s bajonetovým uzáverom, ktorý umožňuje montáž v dobe kratšej ako 3 sekundy a demontáž do 1 sekundy. Najoptimálnejšie hodnoty zväčšenia dennej optiky pre D-542 sú 3x - 5x, maximálny rozsah je 1x-7x. Hlavnými výhodami sú používanie optiky a zámerného obrazca, na ktoré je užívateľ navyknutý a zároveň odpadá nutnosť opätovného nastreľovania dennej a nočnej optiky, či používanie drahých montážnych riešení a opakované snímanie a nasadzovanie optík, ktoré v sebe vždy nesú riziko posunu nástrelu. Toto riešenie zároveň zabraňuje svetelným stratám a degradácii výkonu EOM vznikajúcim pri nasadení adaptéra na zadnú časť dennej optiky. Nočné videnie D-542 disponuje pre Dedaly typickou kvalitnou optikou s viacvrstvovými poťahmi šošoviek antireflexnými vrstvami, optimalizujúcimi transmisiu svetla ako aj redukujúcimi nežiaduce svetelné reflexy a odlesky. Samotný prístroj má nízku hmotnosť 0,59 kg, pomerne široké zorné pole 8,8° a je veľmi robustný. Batéria CR 123 má dlhú výdrž (až 60 hodín). Prístroj je vybavený štandardným 75 mW IR iluminátorom, ktorého výkon je nastaviteľný v troch hladinách 25 mW/50 mW/75 mW. Predná časť – teda šošovka objektívu má priemer 78 mm a jej F hodnota je slušných 1,5. Zadná časť nasadajúca na objektív dennej optiky má priemer 40 mm. Elektrooptické meniče 2+ generácie poskytujú jasný, čistý obraz i za podmienok blízkych absolútnej tme.

 

 

TECHNICKÉ ÚDAJE:

 

Model Dedal-542 Gen. 2+ DEP DST
Šošovkový systém 78mmF/1.5,T/1.6
Zväčšenie 1x
Zorné pole (stupne) 8,8
Prípustné zväčšenie dennej optiky 1x - 20x
Optimálne zväčšenie dennej optiky 3x - 5x
Rozmery (mm) 188x68x71
Hmotnosť (kg) 0,59
Napájanie 3V (CR123A)
Životnosť batérie v pasívnom režime min. 60 h
Elektrooptický menič
EOM Gen. 2+ DEP DST
S/N ratio 22-26
Senzitivita fotokatódy 675-736 µA/lum
Životnosť 4000 - 6000 hod.
Rozlíšenie 65-69 lp/mm
Zosilnenie zostatkového svetla 9850x - 11070x

 

 

Napíšte Váš názor

Dedal-542 Gen.2+ DEP DST

Dedal-542 Gen.2+ DEP DST.  

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (8)

QR kód

Naposledy navštívené

Menu

Porovnať 0