Dedal-541 Gen.2+ DEP HP

640

Nový produkt

Dedal-541 Gen.2+ DEP HP   Upozornenie: Toto nie je elektrooptický menič (EOM) DEP 0. EOM DEP HP je kvalitný EOM so zárukou výrobcu a…

Viac detailov

4 450,00 €s DPH

Na objednávku do 3 pracovných dní

- +

Značka: Dedal

Porovnať

 
Detaily

Dedal-541 Gen.2+ DEP HP

 

Upozornenie: Toto nie je elektrooptický menič (EOM) DEP 0. EOM DEP HP je kvalitný EOM so zárukou výrobcu a násobkom parametrov definovaných pri DEP 0.

 

EOM DEP HP je jedným z bazálnych meničov nadnárodného koncernu DEP-Photonis. Zákazníkov oslovuje hlavne vďaka výhodnej cene. DEP HP sa vyznačuje hodnotami rozlíšenia - min. 30-32 lp/mm, S/N ratio minimálne 12, citlivosťou fotokatódy minimálne 240-270 µA/lum a oproti iným produktom spoločnosti DEP mierne zhoršenou kvalitou obrazu predovšetkým v oblasti EBI, Fixed Pattern Noise. Zosilnenie zostatkového svetla sa pohybuje v intervale od 4 000x až 12 000x. Životnosť meniča dosahuje min. 2000+ hodín pri poklese SNR prinajhoršom na hodnotu 9, pričom reálna životnosť je výrazne dlhšia. Rovnako ostatné reálne zmerané parametre sú výrazne vyššie oproti garantovaným minimálnym hodnotám ako aj sú zvyčajne až násobkom hodnôt EOM DEP 0. Určitou nevýhodou je aj neexistencia záruky na hodnoty spätného rázu ako aj možné väčšie množstvo drobných (max. do 380 µm) čiernych škvŕn v zornom poli tzv. black spots a wires. EOM je vybavený funkciami chrániacimi ho pred ožiarením z bodových svetelných zdrojov, ktoré by mohli spôsobiť jeho poškodenie (Automatic Brightness Control a Bright Light Protection). Prístroj poskytuje kľudný obraz s početnejšímí drobnými kozmetickými defektmi. Tento koncern, ktorý vznikol zlúčením 2 popredných výrobcov na európskom kontinente, holandského DEPu a francúzskeho Photonis-u, patrí k výrobcom tých najlepších EOM na svete.

 

Nočné videnie Dedal D-541 je jedným z produktov modelovej línie Dedalu zahŕňajúcej Dedaly 541/542/543. Dedal 541 je členom čoraz väčšej skupiny prístrojov nočného videnia označovaných ako deň/noc systémy. Tieto zariadenia umožňujú rýchlu zmenu bežnej dennej optiky na zariadenie nočného videnia. Do svojej prevádzkovej polohy sa montuje na prednú časť dennej optiky. Pevnú a presnú montáž zabezpečuje kruhový adaptér umožňujúci montáž na prednú časť optiky. Celý proces montáže či demontáže je veľmi jednoduchý, krátko trvajúci a veľmi pevný, pričom výsledkom je zmena dennej optiky na nočné videnie a naopak. Najoptimálnejšie hodnoty zväčšenia dennej optiky pre Dedal D-541 sú 3x - 5x, maximálny rozsah je 1x-10x. Hlavnými výhodami sú používanie optiky a zámerného obrazca, na ktoré je užívateľ navyknutý a zároveň odpadá nutnosť opätovného nastreľovania dennej a nočnej optiky, či používanie drahých montážnych riešení a opakované snímanie a nasadzovanie optík, ktoré v sebe vždy nesú riziko posunu nástrelu. Toto riešenie zároveň zabraňuje svetelným stratám a degradácii výkonu EOM vznikajúcim pri nasadení adaptéra na zadnú časť dennej optiky. Nočné videnie D-541 disponuje pre Dedaly typicky kvalitnou optikou s viacvrstvovými poťahmi šošoviek antireflexnými vrstvami, optimalizujúcimi transmisiu svetla ako aj redukujúcimi nežiaduce svetelné reflexy a odlesky. Hlavným rozdielom oproti Dedalu D-542 je dizajnovo odlišné prevedenie prechodu tubusu na objektív a použitie odlišného typu optického skla. Samotný prístroj má nízku hmotnosť 0,63 kg, pomerne široké zorné pole 8,8° a je veľmi robustný. Batéria CR 123 má dlhú výdrž (až 60 hodín). Prístroj je vybavený štandardným 75 mW IR iluminátorom, ktorého výkon je nastaviteľný v troch hladinách 25 mW/50 mW/75 mW. Predná časť – teda šošovka objektívu má priemer 78 mm a jej F hodnota je slušných 1,5. Zadná časť nasadajúca na objektív dennej optiky má priemer 40 mm. Elektrooptické meniče 2+ generácie poskytujú jasný, čistý obraz i za podmienok blízkych absolútnej tme. Meniče pre tento prístroj ponúkame v 3 odlišných verziách, pričom všetky sa vyznačujú vynikajúcimi parametrami rozlíšenia i pomeru signál/šum (S/N ratio). Navyše majú životnosť v rozsahu od 5,000 do 15 0000 hodín.

 

Adaptér nie je zahrhutý v cene prístroja.

 

 

TECHNICKÉ ÚDAJE:

 

Model Dedal-541 Gen. 2+ DEP HP
Šošovkový systém 78mmF/1.5,T/1.6
Zväčšenie 1x
Zorné pole (stupne) 8,8
Prípustné zväčšenie dennej optiky 1x - 20x
Optimálne zväčšenie dennej optiky 3x - 7x
Rozmery (mm) 202x62x80
Hmotnosť (kg) 0,63
Napájanie 3V (CR123A)
Životnosť batérie v pasívnom režime min. 60 h
Elektrooptický menič
EOM Gen. 2+ DEP HP
S/N ratio 12
Senzitivita fotokatódy 240 µA/lum
Životnosť  2000 hod.
Rozlíšenie min. 32 lp/mm
Zosilnenie zostatkového svetla 4000x - 12000x

Napíšte Váš názor

Dedal-541 Gen.2+ DEP HP

Dedal-541 Gen.2+ DEP HP   Upozornenie: Toto nie je elektrooptický menič (EOM) DEP 0. EOM DEP HP je kvalitný EOM so zárukou výrobcu a…

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (5)

QR kód

Naposledy navštívené

Menu

Porovnať 0